• slider03
  • slider04
  • slider05
  • slider06
A A A

Dokumentacja Medyczna

Każdy pacjent ma prawo żądać od szpitala, poradni udostępnienia dokumentacji medycznej na mocy Ustawy o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dziennik Ustaw z 31 marca 2009 Nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

 

Indywidualną dokumentację medyczną udostępnia się na podstawie wniosku pacjenta albo jego przedstawiciela ustawowego lub osoby przez niego upoważnionej w tym wypadku należy złożyć upoważnienie. Wniosek można złożyć w rejestracji, w Dziale Marketingu i Statystyki Szpitala Miejskiego w Tychach Sp. z o.o. (Budynek administracji I piętro) oraz elektronicznie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumentację udostępnia się w formie kopii, wyciągów bądź odpisów bez zbędnej zwłoki.

Istnieje możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej do wglądu po wcześniejszym ustaleniu terminu na terenie placówki. Kserokopie dokumentacji sporządzane są przez uprawnionego pracownika, który może również dokonać potwierdzenia za zgodność z oryginałem.

Kserokopia dokumentacji medycznej może zostać wysłana pocztą. Pacjent dostaje wówczas rachunek, obejmujący koszt sporządzenia kopii i koszty przesyłki wg stawek Poczty Polskiej. Po zaksięgowaniu wpłaty dokumentacja medyczna zostanie wysłana listem poleconym, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na adres podany we wniosku.

 

Zgodnie z art. 28 ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta za sporządzenie dokumentacji medycznej pobierana jest opłata (Przejdź do aktualnego cennika>>>), przy czym pierwszą kopię dokumentacji medycznej w żądanym zakresie udostępnia się bezpłatnie.

 

Pliki do pobrania:

Wniosek w formacie DOC, PDF

upoważnienie - w formacie DOC, PDF